Co pilotowanie samolotu może mieć wspólnego z nauką szkolną? Więcej niż ci się wydaje. Zobacz, jak nawyki pilota samolotu mogą pomóc w osiągnięciu sukcesu szkolnego.

Jak może wiesz, zanim samolot wystartuje, kapitan odhacza po kolei listę punktów kontrolnych. Dzięki temu przygotowuje się do bezpiecznego lotu. Dlatego mamy dla Ciebie listę pięciu punktów kontrolnych, wzorowanych na rutynie pilota, dzięki którym nie czeka Cię w szkole żadna przykra niespodzianka.

  1. W domu, przed wyjściem do szkoły. Zanim wyjdziesz z domu sprawdź, czy masz wszystko, co potrzebne do szkoły książki, zeszyty, piórnik, zadania domowe, projekty, KALENDARZ, kanapki na drugie śniadanie, strój na wf, materiały do pracy na dany dzień...
  2. Przy szafce w szkole. Przed wejściem do klasy sprawdź, czy wziąłeś z szafki wszystko, czego potrzebujesz na lekcję.
  3. W klasie. Przed wyjściem na przerwę, zapisz zadanie domowe. Jeśli czegoś nie rozumiesz, albo jest niejasne, zapytaj nauczyciela zanim wyjdzie z klasy. Upewnij się, że zadanie domowe zapisałeś też w kalendarzu, razem z datą, na kiedy je należy odrobić.
  4. W domu. Sprawdź zadania domowe - co musisz zrobić na jutro, co możesz zrobić już teraz by zaoszczędzić czas później. Staraj się mieć stałą porę odrabiania zadań i nauki.
  5. W domu przed snem. Przygotuj wszystko, co potrzebne na kolejny dzień. Spakuj plecak (tornister), przygotuj ubranie. Dzięki temu unikniesz porannego pośpiechu.

Share

Artykuły pokrewne