Zwięzły przepis na udaną parę.

Poznawaj tę osobę, najpierw gdy jesteście wśród innych – na randkach grupowych

Człowiek jest istotą społeczną i każda para zawsze żyje w większej grupie ludzi. Nigdy nie da się żyć tylko w swoich czterech ścianach. Spotykając się w grupie można dobrze poznać drugą osobę, zobaczyć jej zachowania, sposób bycia. W spotkaniach sam na sam można wiele rzeczy ukryć, dlatego lepiej rozpocząć spotkania w gronie znajomych.

Poznawaj ją w jej życiu codziennym z rodziną, obowiązkami, nauką

Życie nie jest piękną i beztroską nowelą. Naturalną rzeczą jest posiadanie obowiązków. Warto jest poznawać osobę w jej naturalnym środowisku, bo to najlepiej pokazuje, czy można na niej polegać. Odpowiedz sobie na pytanie dlaczego osoba, która nie jest lojalna wobec rodziny i przyjaciół, miałaby być lojalna wobec ciebie?

Poznawajcie się dużo rozmawiając

Rozmowa jest najprostszym środkiem komunikacji i podstawowym źródłem zdobywania wiadomości o sobie. Nie może być budowania związku, bez rozmów. Zobacz: o czym rozmawiać i jak rozmawiać na randce.

Rozmawiaj szczerze, ale czekaj z najgłębszymi zwierzeniami

Rozmawiać należy dużo i zawsze szczerze. Kto dziś kłamie, będzie nas okłamywał też, gdy będziecie w stałym związku. Rozmowy zbliżają nas bardzo, dlatego należy czekać z najgłębszymi zwierzeniami, z sytuacjami okrytymi sekretem, tym co nosimy głęboko w sercu, aż do momentu kiedy nie poznamy dobrze naszego rozmówcy. Ta rada szczególnie przydatna jest dziewczynom.

Nie spiesz się z pocałunkami. Im dłużej poczekasz, tym więcej będą znaczyć

Jeśli się na coś czeka, bardziej się tego pragnie. Pocałunek to coś szczególnego a im dłużej się na niego czeka tym staje się cenniejszy. Oczywiście pocałunek nie ma nic wspólnego z „pompą ssąco- tłoczącą…”

Unikaj długich pocałunków – one silnie pobudzają

To jest naturalne. Stworzeni zostaliśmy do okazywania sobie uczuć, ale na wszystko jest właściwy czas. Większość ludzi, którzy zdecydowali się jako nastolatki na współżycie wskutek potężnie rozbudzonego pożądania żałuje, że nie poczekała z tym na właściwą osobę – taką której można w pełni zaufać – w trwałym związku.

Ogranicz dotyk do trzymania się za ręce i delikatnego objęcia ramion

Dotyk – mowa niewerbalna (bez słów) pozwala nam okazywać sobie uczucia. Musimy jednak pamiętać, że wraz z kontaktem fizycznym zwiększa się pobudzenie seksualne, które może stać się trudne do opanowania.

Nie zgadzaj się na dotykanie intymnych miejsc ciała, ani na żaden rodzaj nagości

Kiedy dochodzi już między Wami do dotykania miejsc intymnych lub „rozbierania się” to jest już ostatnia czerwona lampka, by przerwać kontakt. Można np. wyjść, zrobić herbatkę ☺

Jasno przedstaw swoje zasady dotyczące spotkań z chłopakiem/dziewczyną, Powiedz, że zależy ci, by były respektowane

Bardzo ważną rzeczą jest respektowanie własnych zasad i zasad innych ludzi. Zasady są po to, by je respektować i przestrzegać, są wyrazem szacunku dla innych i siebie. Jeśli nie będziecie szanować się teraz, to tym bardziej w przyszłości, w trwałym związku.

Szanuj zasady, które panują w rodzinie dziewczyny, chłopaka

Często zdarza się tak, że np. rodzice lub prawni opiekunowie proszą o powrót do domu swojego dziecka o określonej godzinie. Wielką umiejętnością jest nie oszukiwać rodziców, nie namawiać dziewczyny czy chłopaka by kombinowali i naginali ustalony czas powrotu. Kto dziś namawia Cię do łamania zasad, zawsze je będzie łamał – czy zatem np. (patrząc długoterminowo) jego przysięga małżeńska będzie miała wtedy sens? Prawdziwy i odpowiedzialny partner odprowadzi damę do domu o określonej godzinie.

Postępuj tak, że gdyby Twoi i jej/jego rodzice to widzieli, nie miałbyś się czego wstydzić

Dobrym sprawdzeniem naszego „bycia fair” wobec siebie jest spojrzenie na swoje zachowanie okiem rodziców. Jeśli nie mielibyśmy się czego wstydzić, to znaczy, że jest w porządku ☺

Unikaj takich miejsc spotkania, gdzie łatwo utracić kontrolę nad pobudzeniem

Okazja czyni złodzieja, dlatego lepiej nie dawać takiej możliwości. Dobrym miejscem spotkania jest ławeczka w parku, restauracja, mieszkanie, w którym są rodzice, czy inne miejsce gdzie jesteście z innymi ludźmi ☺

Nigdy nie korzystaj z alkoholu ani narkotyków na randce

Alkohol i narkotyki zaciemniają wiele rzeczy. Nie jesteśmy naturalni, udajemy, przekraczamy bariery i łamiemy zasady. Niestety używki częściej powodują rozpad związku, ból i rozpacz niż coś dobrego.

Zasady za uprzejmością Archipelagu Skarbów ©

Artykuły pokrewne